dieNikolaiVše

Značka dieNikolai v galerii Harddecore Josefíny Bakošové. Známá návrhářka vsadila na biodynamiku!

Josefína Bakošová, uznávaná česká módní návrhářka a kreativní ředitelka galerie Harddecore Gallery v Praze, přišla v roce 2020 s myšlenkou nabídnout lidem v Harddecore to, co všem v této složité době chybí: uprostřed galerie si tak lze zajít na lekce jógy či meditace. Kromě autorské kolekce Josefíny Bakošové tu najdeme i řadu pečlivě vybraných designerů a značek, které s celým konceptem souzní. Jednou ze značek je nově i rakouská biodynamická kosmetika dieNikolai, která je v galerii Harddecore k zakoupení.

Lokálnost, udržitelnost, jedinečnost či úcta k přírodě. Nejen toto je filozofie, kterou se řídí rodina Saahs z rakouského Wachau, jenž vyrábí biodynamickou kosmetiku dieNikolai. S certifikátem Demeter splňují nejpřísnější podmínky v biodynamice na celém světě a s hrdostí se hlásí k průkopníkům v oblasti kvality a trvale udržitelného rozvoje. Biodynamické zemědělství v Nikolaihofu nechápou jako způsob výroby, nýbrž jako komplexní způsob života, který se odráží ve všech oblastech našeho bytí. Nejvyšším principem přitom je, aby se do zemědělství vkládalo co možná nejvíce síly a energie. A to také díky minimálním zásahům do přirozených procesů v přírodě.

I to je důvod, proč se Josefína Bakošová rozhodla doplnit svůj sortiment módních a designových kousků o kosmetiku dieNikolai:

“dieNikolai můžu doporučit všem, kdo mají rádi to, že za značkou stojí konkrétní bytosti. Jsou čitelní, příjemní, upřímní a mají krásný a pochopitelný důvod proč dělají, co dělají. Taky těm, kdo mají citlivou pleť a chtějí používat pouze čistě bio výrobky a také přitom myslí i na ekologii. Pro mě je tohle moc důležité. Příběh i původ výrobku,” říká návrhářka.

Beauty tip Josefíny Bakošové?

“Je to určitě Intenzivní sérum – Výběr ze zlatých hroznů, které je opravdu moc příjemné. Používám ho na noc. Mám velice citlivou a suchou pleť. Jsem světlý typ a téměř nemohu na sluníčko. Často se mi stává, že zkouším různé olejíčky i séra a na pleti se mi vytvoří červené fleky. Když jsem vyzkoušela sérum dieNikolai, tak jsem se trochu bála, co se stane. Sérum bylo ale úplně úžasné a já jsem měla pocit, že moje pleť je doslova jako sameťáček. Je to moc příjemné a chladivé,” říká Josefína Bakošová.

Galerii Harddecore najdete na adrese Senovážné nám. 10 Praha 1, dieNikolai lze zakoupit i na e-shopu: https://www.harddecore.cz/kosmetika-2/