Organikk.czVše

Zero-waste tipy na vánoční dárky: Designové obaly na notebook či tablet z recyklované textilie!

By 1. 10. 2020 23 března, 2021 No Comments

E-shop Organikk.cz přichází se zero-waste vánočními dárky, které splňují požadavky na design, ekologii a praktičnost. Jedním z příkladů jsou unikátní eko-sociální obaly na notebooky a tablety z recyklovaných materiálů od značky Sobi.eco.

Sobi.eco je slovenská značka, která vyrábí designové ekologické výrobky v chráněných a sociálních dílnách na Slovensku. Do výroby zapojuje recyklované materiály se zaměřením na snižování odpadu okolo nás a poukazování na ekologické a sociální alternativy výroby. Pilotní projekt značky se zaměřuje na přetváření starého oblečení a plastů na recyklované produkty jako jsou obaly na notebooky, znovu použitelné obaly na láhve nebo dámské tašky, všechny výrobky jsou vyrobeny ze 100% recyklované netkané textilie. Značka sobi.eco získala mnohá ocenění a byla prezentována na různých místech ve světě v průběhu akcí zaměřených na inovativní a udržitelná řešení. Značka sobi.eco se zaměřuje na tři oblasti – ekologickou: přeměnou potenciálního odpadu na výjimečné designové produkty, sociální: zaměstnávání znevýhodněných lidí a edukační: při objasňování udržitelných řešení studentům i široké veřejnosti.

Splňuje tak veškeré zásady sortimentu Organikk:“Jakýkoli obalový materiál, který obsahuje jen kousek plastu, nemá na Organikku své místo. Plastové obaly napáchaly obrovské škody v přírodě, které možná nikdy nenapravíme, a to za pouhých několik desítek let. Věříme, že zastavením hromadného používání plastových obalů (především těch jednorázových), můžeme výrazně pomoci planetu očistit a nadále ji nezamořovat odpadky, s kterými si příroda ani lidstvo neporadí. Nám v západní Evropě se může zdát, že je všechno v pořádku, ale když se podíváme do některých koutů Asie nebo Afriky, uvidíme, že problém s plasty je mnohem větší, než se na první pohled může zdát. Proto je potřeba razantní změny od všech – od výrobců, obchodníků až po zákazníky. Dokud nenahradí plasty většina, tento problém se bude jen zvětšovat,” říká Jakub Piskoř, zakladatel e-shopu Organikk.cz

Sobi.eco obaly na notebookUnikátní a originální eko-sociální obaly na notebooky od sobi.eco. Obaly jsou vyrobeny ručně v chráněné dílně recyklováním přibližně dvou plastových láhví a jednoho starého trička na jeden obal notebooku. Obaly jsou k dispozici v 7 velikostech 11“, 13“, 14“, 15“S, 15“XL, 13“Mac a 16“MacBook Pro. Díky jejich termo-izolačním vlastnostem můžete obaly použít také jako podsedáky na chladných lavičkách nebo zemi. Obaly na notebooky jsou designovány bavlněným páskem ve dvou barevných variantách.

  • sobi.eco vytváří za využití 100% recyklovaných materiálů užitečné designové výrobky a při tomto procesu se snižuje ekologická zátěž naší planety
  • všechny výrobky sobi.eco jsou vyrobeny ze 100% recyklované netkané textilie
  • barevný pásek je vyroben ze 100% bavlny ve žluté (Yellow) nebo režné (Natural White) barvě
  • sobi.eco se vyrábí na Slovensku v chráněných a sociálních dílnách znevýhodněnými lidmi

K dostání na www.organikk.cz za 699 KčSobi.eco obal na notebook 10′ nebo tablet Unikátní a originální eko-sociální obal na notebook 10“ nebo tablet od sobi.eco. Obal je vyrobený ručně v chráněné dílně recyklováním přibližně dvou plastových láhví a jednoho starého trička. Díky jeho termo-izolačním vlastnostem může být obal použitý také jako podsedák na chladných lavičkách nebo zemi. Obal na tablet je designován bavlněným páskem ve dvou barevných variantách.

K dostání na www.organikk.cz za 699 Kč