dieNikolaiVše

Účinky lipového květu na tělo, mysl i pleť: Extrakt z lípy stimuluje metabolismus a zklidňuje pokožku.

Lipový květ má tradičně široké využití v našich domácnostech. Používá se například k přípravě lipového čaje, medu nebo nejrůznějších sirupů a domácích šťáv. Kromě protizánětlivého a regeneračního účinku rovněž uklidňuje mysl a napomáhá lepší psychické pohodě. Extrakt z lípy stimuluje metabolismus, používá se při horečkách a nachlazení.

Lipový květ v kosmetice

Extrakt z lipových květů má využití i v kosmetice: okamžitě se do pokožky vstřebá a ihned začne působit. Lipový extrakt zklidní, zjemní pokožku a dodává jí dostatek vitamínu E. Napomáhá rychlejší regeneraci, vyživuje a projasňuje pleť. Navíc stimuluje krevní oběh a zajišťuje tak svěží a rozjasněnou pleť.

Symbolem biodynamické kosmetiky dieNikolai je kromě vinné révy a oleje z hroznových jader i dlouhověká lípa. Majestátní strom se nachází na centrálním dvoře vinařství Nikolaihof ve Wachau, kde doplňuje krásu tamní kaple, vinařství a restaurace. Sklizeň bílých až nažloutlých květů probíhá každý rok během června a července.

Lipová péče pro pleť

Rakouská značka dieNikolai, splňující nejpřísnější kritéria biodynamické kosmetiky, vsadila na zklidňující lipovou péči ve své čistící řadě produktů, která má pleť jemně vyčistit, zvláčnit a vyživit:

Biodynamické čistící pleťové mléko
– Procitnutí sedmikrásky

Čistící pleťové mléko je prvním krokem v každodenní ranní a večerní péči o pleť. Mléko je určeno  pro normální, zejména však pro suchou pleť. Obsahuje aktivní látky citronelly, pelargonie vonné a oleje z růží, které do hloubky pokožku vyčistí, uklidní a podpoří ozdravné procesy kůže. K dostání na www.biodynamickakosmetika.cz za 650 Kč

Biodynamický čistící pleťový gel
– Procitnutí sedmikrásky

Biodynamický čistící gel určený pro všechny typy pleti je prvním krokem v každodenní ranní a večerní péči o pleť. Důkladně odstraňuje make-up, nečistoty a maz. K dostání na www.biodynamickakosmetika.cz za 650 Kč

dieNikolai používá:

  • pouze lokální suroviny z oblasti Wachau
  • biodynamické suroviny
  • kvalitní rostlinné oleje: např. olej z hroznových jader, z lískových oříšků, z meruňkových jader, makový olej…
  • cenné výluhy a extrakty: výluh z vilínu, z hroznových jader a hroznových slupek, extrakt z lipového květu
  • vzácné ingredience jako např. slzy vinné révy a šafrán
  • pro suchou pleť důležité lipidy: smetana, ghí máslo