dieNikolaiVše

Šafrán v biodynamické kvalitě – vzácné koření, které má výjimečné účinky i na stav naší pleti!

Šafrán je známý jako nejdražší koření světa, což je mimo jiné dáno tím, že v každém krokusu jednoho květu jsou pouze tři malé nitky, jež se pak dále zpracovávají. Navíc se tyto nitky musí sbírat ručně a velmi šetrně, aby nebyla narušena jejich celistvost a účinek. Jako názorný příklad lze uvést, že pro sběr jednoho kilogramu šafránu je třeba až 250 000 drobných kvítků.

Šafrán má velmi široké využití a jeho pozitivní účinek na naše zdraví byl i vědecky prokázán. Nitky šafránu působí jako přírodní analgetikum, posilují srdce, žaludek a játra. Šafrán má také protizánětlivé vlastnosti a uvolňuje dýchací cesty při astmatu a chronickém kašli. Navíc má velmi uklidňující účinky, a proto pomáhá při nespavosti, neklidu a především při nervových problémech. Nitky šafránu, nazývané Crociny, totiž přirozenou cestou zvyšují množství Serotoninu v těle. Tato biologicky aktivní látka bývá označována jako „hormon dobré nálady“, neboť má pozitivní účinek na naši psychiku. S širokým uplatněním šafránu se můžeme potkat také v kuchyni – vyhlášené je například šafránové rizoto.

Fascinující působení šafránu používá i čistě přírodní kosmetika – Biodynamická kosmetika dieNikolai, jelikož pozitivní vliv má nejen na naše nitro, ale zářivě se projevuje i navenek. Šafrán chrání naši pleť před nejrůznějšími kožními záněty a navíc působí antioxidačně – tedy ochraňuje pokožku před volnými radikály, které vznikají díky existenci nejrůznějších přírodních toxinů, kouření, silnému UV záření a všeobecně špatnému životnímu stylu.

Blahodárný šafrán využívá dieNikolai přímo ze svých polí – jako vůbec první na světě mají šafránové pole s přibližně 10 000 krokusy certifikované v nejvyšší biokvalitě – certifikací Demeter. V portfoliu dieNikolai najdeme několik produktů se šafránem, letní hydratační péči nabízí například Biodynamický veganský pleťový fluid – Šafránové nebe.

Biodynamický veganský pleťový fluid – Šafránové nebe

Tento pleťový fluid výjimečně lehké struktury složený z ryze veganských surovin je vhodný pro smíšenou až mastnou pleť, zejména však pro problematickou pleť trpící na akné či jiné nedostatky v důsledku hormonální nerovnováhy či vlivem prostředí. Téměř tekutá struktura tohoto krému dovoluje rychlé vstřebání do pokožky, kterou pak zanechává svěží a v celkové rovnováze. K dostání na www.biodynamickakosmetika.cz za 1300 Kč