Vše

Francesco Gattino: Nová kolekce barevných minikabelek Primavera se představuje!

František Macháček, designer tvořící pod značkou Francesco Gattino, představuje svou novou kolekci kožených kabelek Primavera, která má sloužit primárně jako hravý módní doplněk.

František Macháček tvořil vlastní módní návrhy již od dětství, postupem času však tuto sféru opustil a naučil se jinému řemeslu – truhlařině. Při tvoření mu ale často chyběla svoboda, kterou mu dřevo nemohlo poskytnout. Proto se vrátil o krok zpátky a začal studovat Střední školu Uměleckoprůmyslovou v Ústí nad Orlicí, obor módní design. Touha pracovat s kůží přišla až později, kdy jej začal zajímat celý proces zpracování kůže.

“Kůže je pro mě synonymem stálosti a vytrvalosti. Kvalitní kožená věc vás může provázet celým životem a rány, které si za svou cestu nasbírá, jí jen přidávají na kráse. Začal jsem pracovat jako designér a konstruktér střihů pro firmy jak v textilním, tak v brašnářském průmyslu. Během toho jsem si začal zařizovat i svou dílnu, ve které doteď tvořím střihy a šiju. Po třech letech jsem založil svou značku Francesco Gattino, společně se svým kamarádem,” vysvětluje František Macháček založení vlastní značky.

Značka Francesco Gattino si zakládá na perfektní propracovanosti, pracuje s výztuhami, aby produkt držel tvar, byl nejen funkční, ale po mnoho let i stále nadčasový. U každé kabelky je důraz kladen na detail, o to více pak u produktu vynikne dobře zvládnuté řemeslo.

Značka Francesco Gattino nabízí české návrhy s dotekem italské elegance. Kvalitní kůže pochází z Itálie, ze země, která je návrháři celoživotní inspirací. I proto nese značka ryze italské jméno. Z Itálie rovněž pocházejí odolné kovové a na zakázku leštěné zipy Lampo. Některé komponenty si však František Macháček nechává vyrábět i od českých firem, u nové kolekce minikabelek Primavera jsou to podšívky z Moravské Třebové.

“Chci ukázat, že i tady u nás v Česku se tvoří vysoká móda doplňků, a nejen kožené produkty pro každodenní fungování. Že dámskou kabelku nebo ledvinku můžete nosit jako šperk, který ozdobí váš outfit,” dodává k nové kolekci František Macháček.

Nová kolekce minikabelek Primavera je inspirovaná barvami jara, slouží jako barevný doplněk, který rozzáří každý outfit. K dostání v modré, žluté a černé na www.francescogattino.com za 3950 Kč