Organikk.czVše

Edukativní projekt plátěných tašek upozorňuje na zapomenuté druhy zvířat, které vyhynuly lidskou rukou!

By 27. 1. 2021 23 března, 2021 No Comments

Alka velká, pták dodo, tasmánský tygr, zebra kvagga nebo zlatá ropucha. Pět živočišných druhů, které vyhynuly následkem lidských zásahů do přírody. A pět živočišných druhů, které připomíná projekt plátěných tašek, za kterým stojí zakladatelé zero waste platformy Organikk.cz.

„Vytvořením této kolekce tašek jsme chtěli vytvořit produkt, který bude mít nejen pozitivní dopad na naši planetu, tak jako ostatní produkty z naší nabídky, ale zároveň bude upozorňovat na současné problémy. Všech 5 druhů vyhynulých zvířat, které najdete na našich taškách vyhynulo buďto lidskou rukou, nebo byl člověk nepřímou příčinou. Chceme ukázat a upozornit na to, že člověk by se neměl chovat jako neomezený vládce planety, který může vše, ale měl by s planetou a ostatními obyvateli planety fungovat v rovnováze,“ říká jeden ze spoluzakladatelů Jakub Piskoř.

Koupí tašky je finančně podporován program protipytlácké hlídky Blue Patrol na ochranu ohrožených druhů mořských želv, karety pravé a kožatky velké, v souostroví Palua Banyak na Sumatře. Tašky mají certifikát GRS, Fair Wear Foundation a PETA-Approved Vegan.

K dostání jsou varianty:

· Alka velká

· Pták dodo

· Tasmánský tygr

· Zebra kvagga

· Zlatá ropucha

K dostání exkluzivně na www.organikk.cz za 399 Kč