Vše

Dekorační polštářky s pompony oživí každý interiér.

By 10. 11. 2022 No Comments

Dekorační polštářky s pompony skvěle doplní moderní, minimalistické interiéry v tlumených tónech, díky své neutrální barevnosti nepůsobí rušivě, zároveň oživí každý prostor. Pompon polštářky z e-shopu www.casa-akbal.cz jsou vyráběny za spravedlivých podmínek ze 100% česané bavlny na manuálních velkých pedálových stavech, ve městě Pátzcuaro ve středním Mexiku, v oblasti proslulé svou řemeslnou tradicí. 

Majitelka Casa-Akbal, Kateřina Kubišová, spolupracuje s nezávislými tvůrci z oblasti Střední Ameriky, kam osobně jezdí vybírat eticky vyráběné domácí dekorace stylově vhodné i do našich domovů.

Povlak na polštář v přírodní bílé barvě Serendipity Pompom White se hodí do interiérů ve světlých tónech béžové, bílé a s přírodním světlým dřevem nebo kamenem. “Bílý polštářek přirozeně doplní v podstatě jakoukoliv barevnou kombinaci v interiéru, který jako celek působí světle a vzdušně,” doplňuje Kateřina Kubišová.

Šedé polštářky Serendipity Pompom Grey a Dark jsou ideálním doplňkem i v industriálnějších prostorech s kovovými nebo betonovými prvky. Sluší rovněž výraznějším kombinacím a vyniknou například u žluté či tmavě zelené. 

“Černý polštářek s extra dlouhými pompomy Easy Pompom Black pak výborně doplní černobílé prostory, skvěle ale vypadá také dohromady s tmavým přírodním dřevem v interiérech s vintage nádechem,” vyjmenovává Kubišová.


Casa Akbal jsou řemeslné, eticky vyráběné domácí dekorace, které vznikají s respektem ke svým zákazníkům, dodavatelům i naší planetě. Stojí za ním chuť propojit tradiční řemeslné metody s našimi každodenními životy. Všechny kousky v sobě nesou odolnost a čistotu přírodních materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Příběhy svých tvůrců a jejich předků, kteří je řemeslu naučili.

S myšlenkou založit e-shop s řemeslnými, eticky vyráběnými dekoracemi pocházejícími ze Střední Ameriky přišla Kateřina Kubišová v roce 2019, když plánovala jsou druhou cestu do Guatemaly s cílem provést tam terénní výzkum pro svou diplomovou práci. Chystaný výjezd rovnou spojila i s obhlídkou místních tkalcovských dílen a propojením se s případnými budoucími dodavateli. Dekorace vybírala u malých nezávislých tvůrců tak, aby zapadaly do současných interiérů a dodaly jim kromě vnější krásy také hlubší smysl.

Serendipity Pompon White povlak na polštář je k dostání na www.casa-akabal.cz za 2100 Kč

Serendipity Pompon Grey povlak na polštář je k dostání na www.casa-akabal.cz za 2100 Kč

Serendipity Pompon Dark povlak na polštář je k dostání na www.casa-akabal.cz za 2100 Kč

Easy Pompon Black povlak na polštář je k dostání na www.casa-akabal.cz za 2100 Kč