dieNikolaiVše

Ayurvéda v kuchyni i v kosmetice: Ghí máslo jako superpotravina pro tělo i pleť.

Ghí máslo, jinak také máslový olej, se používá v ayurvédské medicíně k léčení jak vnitřně, tak zevně již po tisíce let. Můžeme ho přímo zařadit do kategorie „superpotravin“, které mají na naše tělo blahodárný vliv. Ghí napomáhá trávení, upravuje hladinu cholesterolu nebo také přispívá k detoxikaci organismu. Tato pozitiva však nejsou jediná.

Ghí máslo najde využití nejen v kuchyni, ale v kombinaci s různými bylinkami se podílí na ochraně naší pokožky. Díky vitamínu A a D vyživuje a podporuje regeneraci pokožky a pomáhá odstranit mrtvé kožní buňky. Ghí máslo dodává pleti také hodnotné lipidy – tukové látky, které jsou nezbytné pro naši pokožku a chrání ji tak před dalším vysušováním.

Vitamín E a ghí máslo pomáhají hojit drobné kožní ranky, strie nebo popáleniny od sluníčka. Pro své hojivé účinky a omlazující schopnosti je Ghí máslo nezbytnou součástí mnoha produktů biodynamické kosmetiky dieNikolai:

dieNikolai Biodynamický regenerační pleťový krém – Ranní sběr hroznů

Výjimečné složení regeneračního pleťového krému dieNikolai s olejem z hroznových jader, ghí, oleje z meruňkových jader a dalšími aktivními antioxidanty maximálně vyživuje denně namáhanou pokožku a poskytuje jí potřebné lipidy pro zachování vitality a pružnosti. Krém je vhodný pro extra suchou a zralou pleť.
K dostání na www.biodynamickakosmetika.cz za 1950 Kč

dieNikolai Biodynamický krém na ruce i tělo – Sommeliér

Biodynamický krém dieNikolai Sommeliér je určen pro dokonalé ošetření suché a zralé pokožky. Jak již z názvu vyplývá hlavní aktivní složkou tohoto krému je olej z hroznových jader, který vyživuje pokožku a působí jako silný antioxidant. Pokožka tak snáze regeneruje, je pružnější a nedochází k jejímu předčasnému stárnutí.
K dostání na www.biodynamickakosmetika.cz za 300 Kč

Zásady dieNikolai:

  • pouze lokální suroviny z oblasti Wachau
  • biodynamické suroviny
  • kvalitní rostlinné oleje: např. olej z hroznových jader, z lískových oříšků, z meruňkových jader, makový olej…
  • cenné výluhy a extrakty: výluh z vilínu, z hroznových jader a hroznových slupek, extrakt z lipového květu
  • vzácné ingredience jako např. slzy vinné révy a šafrán
  • pro suchou pleť důležité lipidy: smetana, ghí máslo